Dziękczynienie za 33 lata posługi Ks. Prałata Józefa Dobosza

Wierni podziękowali ks. Józefowi Doboszowi

Wierni podziękowali ks. Józefowi Doboszowi
Niedzielna msza św. 13.08.2017 o godz. 11:00 miała w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy wyjątkowy charakter. Było to nabożeństwo dziękczynne za 33 lata kapłańskiej posługi ks. Józefa Dobosza w parafii. Nie zabrakło ciepłych słów kierowanych pod adresem przechodzącego na emeryturę kapłana, ale też wspomnień, których przez tyle lat uzbierało się bardzo dużo.

Reprezentujący Kurię Biskupą w Tarnowie ks. infułat Adam Kokoszka odczytał listy skierowane na tę okazję przez biskupa Andrzeja Jeża i byłego prymasa Polski ks. Józefa Kowalczyka. W koncelebrze ks. Józefowi Doboszowi towarzyszyli ks. inf. Adam Kokoszka i ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi. Ale przy ołtarzu zgromadziło się o wiele więcej kapłanów, wśród nich ci, którzy we wspólnocie Miłosierdzia Bożego kiedyś pracowali, i ci, którzy z tej parafii pochodzą.
Homilię wygłosił ks. Józef Durlak, senior wikariuszy obecnie posługujących w parafii MB. Zwrócił w niej uwagę na to, że ks. Józef Dobosz jako proboszcz budował nie tylko kościół jako budynek, ale przede wszystkich dbał o budowę świątyni duchowej. To on gromadził wokół siebie świat Ludzi Pracy, który tak licznie był reprezentowany podczas mszy św. dziękczynnej. To dzięki niemu powstało stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. św. Jana Pawła II. Doprowadził też do powstania w Dębicy świeckiego zakonu Rycerzy Kolumba.
W słowie skierowanym na koniec mszy św. do parafian ks. Józef Dobosz dziękował, przepraszał i prosił. Dziękował za to, że we wszystkim mógł na nich liczyć, przepraszał, że nie zawsze był tak doskonały, jak tego oczekiwali, a prosił o jak najlepsze przyjęcie nowego proboszcza ks. Antoniego Bielaka i modlitwę za siebie.
Po otrzymaniu od przedstawicieli władz miasta Dębicy tytułu honorowego obywatela, ks. Józef Dobosz zapewniał, że chce nim być zawsze, a po śmierci chce spocząć na jednym z dębickich cmentarzy. Osobiście za posługę dziękowali mu także reprezentanci Rady Parafialnej, księża pochodzący z parafii Miłosierdzia Bożego, władze gminy Dębica, ks. dziekan Ryszard Piasecki i ks. Władysław Palmowski, kapelan małopolskiej Solidarności.
To ten ostatni poinformował parafian, że prezydent RP Andrzej Duda podjął już decyzję w sprawie przyznania ks. Józefowi Doboszowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Zostanie mu on wręczony przy jednej z najbliższych okazji. /debica24.eu/

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.