Ogłoszenia

12 Niedziela Zwykła.

25.06.2017r.

Informacje duszpasterskie

1. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:

– w środę: św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

– w czwartek: uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Msze  św. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, 18.00.

Zachęcamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św. i modlitwy za papieża Franciszka. Składka w tym dniu będzie do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).

Solenizantom, a także małżonkom – jubilatom składamy serdeczne życzenia.

2. Zakończenie nabożeństw czerwcowych w piątek. Natomiast dnia 1 lipca przypada pierwsza sobota miesiąca.

3. Dzieciom i młodzieży, które rozpoczęły wakacje życzymy dobrego odpoczynku i zachęcamy do uczestnictwa w wakacyjne niedziele we Mszy świętej, a także do codziennej modlitwy rano i wieczorem. Pamiętajmy, że dobre wakacje są wtedy, kiedy czas odpoczynku przeżywamy w Bożej obecności i naszym bliźnim świadczymy dobro.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej.

5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje i serdecznie zaprasza na wyjazd autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, aby uczestniczyć w uroczystości odpustowej. Wyjazd w środę 5 lipca o godz. 13.15, koszt 15 zł, zapisy w Sklepiku parafialnym.

6. Jest możliwość utworzenia klasy pierwszej dla dzieci Szkoły Podstawowej, które będą się uczyć w budynku Gimnazjum Nr 4 przy ul. Wyrobka nr 11. W związku z tym prosimy zainteresowanych rodziców o kontakt z Sekretariatem tegoż Gimnazjum lub ze Szkołą Podstawową Nr 11.

7. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku czasopism katolickich, także dla dzieci i młodzieży.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Śp. Stefan Sajdek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…