Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego.

23.04.2017r.

Informacje duszpasterskie

1. Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Miłosierdzia Bozego. Serdecznie Witamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości i zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego.
Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Prałat Andrzej Liszka, dyrektor do spraw gospodarczych w Kurii Diecezjalnej oraz dyrektor Domu Księży Emerytów w Tarnowie.

2. Święto Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritas. Dzisiaj rozpoczyna się także w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.

3. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:

jutro: św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; uroczystość jest przeniesiona wtym roku na poniedziałek.

we wtorek: św. Marka, Ewangelisty.

w sobotę: św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

Solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznice Ślubu składamy serdeczne życzenia.

4. Spotkania w tym tygodniu:

Jutro o godz. 18.00 będzie Msza św. w int. Zmarłych objętych pomocą Dębickiego Hospicjum Domowego. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy Rodziny osierocone, a po Mszy św. na spotkanie do sali hospicyjnej.

Przedsiębiorców i Pracodawców zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie do sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Apostolstwo Trzeźwości – w środę po Mszy św. wieczornej.

Wspólnotę „Faustinum” – także w środę po Mszy św. wieczornej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – w piątek po Mszy św. wieczornej.
5. Następna niedziela będzie przeżywana, jako Niedziela Biblijna i Niedziela modlitw za kierowców.

6. Codziennie o godz. 15.00 jest odprawiana GODZINA MIŁOSIERDZIA w naszym dolnym kościele. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszeń i Grup apostolskich w naszej parafii, którzy codziennie prowadzą tę modlitwę.

7. Informujemy, że w dniach 9 – 11 czerwca br. odbędzie się w naszej Parafii XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis”. Uwieńczeniem Festiwalu będzie XXIV Festyn Parafialny w niedzielę 11 czerwca.
Ks. Józef Durlak, dyrektor Festiwalu, serdecznie zaprasza chętnych do pomocyw olontariuszy, nauczycieli, sponsorów, przedstawicieli młodzieży oraz grup parafialnych i wszystkich zainteresowanych organizacją tych wydarzeń na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 18.30 w sali Akcji Katolickiej obok Sklepiku.
8. Fundacja Educare et Servire zaprasza na Dni Otwarte szkoły zawodowej przysposabiającej do pracy. Informacje są na afiszu przy Sklepiku parafialnym.

9. Zachęcamy do nabycia w Sklepiku parańalnym czasopism katolickich, a szczegolnie tygodnika „Gość Niedzielny” z ciekawym filmem na DVD.