Ogłoszenia

5 Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W liturgii Kościoła przypada jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do udziału we Mszy św., mimo, że nie jest to święto obowiązkowe. Jutro o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w int. Ks. Prałata Józefa Dobosza i Ks. Józefa Durlaka. Księżom Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, światła Ducha Świętego i owocnej posługi duszpasterskiej.

3. Przypominamy, że Spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 26 marca.

4. Spotkania w tym tygodniu:
• Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zaprasza na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
• Akcja Katolicka — także we wtorek o godz. 18.00.
• „Faustinum” — w środę o godz. 18.00.
• Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Kandydaci otrzymają wówczas książeczki do nabożeństwa, a także będzie można zapisać się na rekolekcje w Starym Sączu. Obecność obowiązkowa.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Uroczyste wprowadzenie z palmami będzie o godz. 13.00, a po Mszy św. konkurs palm. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Składka w Niedzielę Palmową będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna postna. „Bóg zapłać” za składkę inwestycyjną z ub. niedzieli, która wyniosła 20.846 zł i 10 euro. Składka ta i wcześniejsze oszczędności pozwoliły spłacić nowe nagłośnienie w całości. Od kolejnej niedzieli inwestycyjnej w kwietniu, będziemy gromadzić fundusze na naprawę dachu w południowej części kościoła.

6. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

7. Parafia otrzymała „Komunikat” następującej treści (na temat zagrożenia kradzieżą metodą „na wnuczka”):

8. Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy serdecznie zaprasza młodzież i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły, dnia 21 marca o godz. 9.00 i 11.00.

9. Młodzież Grupy Apostolskiej w Ostrowie k. Ropczyc zaprasza na Misterium Męki Pańskiej — na stadionie sportowym, dnia 24 i 25 marca o godz. 18.30.

10. Serdecznie zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W Gościu Niedzielnym są niezmiernie cenne artykuły na temat: „Mija 5 lat pontyfikatu, który zmienia oblicze Kościoła. Co Bóg chce nam powiedzieć przez papieża z Argentyny?” O św. Ojcu Pio — „Niewidomi wokół widzącego”. Natomiast dla rodziców koniecznie do przeczytania: „O ogromnej mocy modlitwy dzieci”.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Jerzego Papiernik z ul. Robotniczej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…

 


4 Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. Pragniemy sprecyzować, że Godzina Święta jest w naszym kościele —w każdy czwartek od godz. 23.00 do północy.

3. Spowiedź św. przed Wielkanocą będzie w naszej parafii w Wielki Poniedziałek 26 marca.

4. Wolontariuszy Hospicjum Domowego zapraszamy na spotkanie w środę — na Nowennę i Mszę św. o godz. 17.30, a następnie w sali hospicyjnej. Natomiast odwołane jest jutrzejsze spotkanie Grupy Effata.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele charytatywne. Także emeryci i renciści, którzy otrzymali np. z ZUS rozliczenie podatku PIT-40A mają możliwość przekazania 1 %, wspierając dzieła miłosierdzia prowadzone przez diecezjalną Caritas. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) są podane szczegóły dotyczące tej możliwości.

Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 7 Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00.

6. W Szkole Podstawowej nr 8 rozpoczęły się zapisy dzieci do Oddziału Zerowego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019 — w sekretariacie od jutra do piątku — w godz. 7.00-15.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szkoły.

7. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, które pomagają owocnie przeżywać liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Gościu Niedzielnym — artykuł: „W więzieniu o zaostrzonym rygorze można głosić Bożą miłość”.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy Śp. Teresę Książek z ul. Pana Tadeusza i Śp. Halinę Kuźma z ul. Pana Tadeusza.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,…

 


1 Niedziela Wielkiego Postu
4 marca 2018 roku

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze raz do kościoła na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w każdy piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w godzinach: 8.00 i 17.30 — dla dorosłych, 16.30 — dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Ponadto codziennie jest odprawiana Droga Krzyżowa w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. W tym roku, w naszej parafii nie będzie tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Natomiast od najbliższej niedzieli zapraszamy na wielkopostne filmowe rekolekcje ewangelizacyjne (odczytać program). Główne rekolekcje w naszej parafii będą od 14 października br. Poprowadzi je ks. Krzysztof Czapla, duszpasterz z parafii na Krzeptówkach w Zakopanem. Jak się domyślamy, będą to rekolekcje przeżywane w duchu fatimskim.

3. Jak zauważyliście, jest założone nowe nagłośnienie przez firmę Rduch. Ciekawi jesteśmy opinii na temat funkcjonowania nagłośnienia. Jeżeli chodzi o jego spłatę, to, jeżeli się zmobilizujemy za tydzień w czasie składki inwestycyjnej, to ta jeszcze jedna składka wystarczy, aby wywiązać się z zobowiązań finansowych związanych z nagłośnieniem.

4. W sobotę wieczorem rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

5. Spotkania w tym tygodniu: • Róże Misyjne — w pierwszą środę 7 marca na Mszy św. wieczornej i zmianie tajemnic misyjnych. • Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej — w piątek 9 marca po Mszy św. wieczornej. • Ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 9.00. • Siostry Służebniczki zapraszają Koło terenowe Stowarzyszenia „DOBROĆ” pod nazwą „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” do ich domu generalnego —w niedzielę 11 marca na Mszę św. o godz. 15.00 — z przyjęciem nowych członków.

6. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy zapraszają na Dni Otwarte: 7 marca w budynku przy ul. Wyrobka 11 oraz 9 marca przy ul. Szkotniej 14 w godz. 16.00-19.00. W Dni Otwarte oraz 23 marca będą także zapisy w sekretariacie szkoły do klas pierwszych. Także Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Matejki 22 zaprasza na Dzień Otwarty, dnia 6 marca. Szczegóły są podane w gablocie parafialnej.

7. Caritas Parafialna rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne.

8. Zachęcamy do nabywania w Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, które pomagają owocnie przeżywać liturgiczny okres Wielkiego Postu. W „Gościu Niedzielnym” koniecznie przeczytajcie o miejscu, w którym ludzie robią wszystko, żeby Mszę św. wydłużyć (i skonfrontujmy to z naszymi pragnieniami).

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu: Śp. Henryk Leski z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.


1 Niedziela Wielkiego Postu

18 luty 2018 roku

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj jeszcze raz do świątyni na „Gorzkie Żale” godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. To Nabożeństwo będzie odprawiane w kościele górnym i jednocześnie będzie transmisja do kościoła dolnego dla tych chorych, którzy nie mogą być w kościele górnym. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie zajmowały miejsca w dolnym kościele na „Gorzkich Żalach”.

2. W okresie Wielkiego Postu, zapraszamy w każdy piątek na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane w następujących godzinach:
• 8.00 — dla dorosłych
• 15.00 — w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich
• 16.30 — dla dzieci
• 17.30 — dla dorosłych
• 19.00 — dla młodzieży i wszystkich chętnych

3. Wielki Post jest dla wszystkich katolików czasem wewnętrznej przemiany i • nawrócenia. Gorliwie korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej. Niech wyrazem pokuty będą także nasze osobiste postanowienia.

4. Na spotkanie w tym tygodniu zapraszamy:
• Wspólnotę Effata — jutro po Mszy św. wieczornej.
• Członków Akcji Katolickiej — we wtorek po Mszy św. wieczornej.
• Faustinum i Apostolstwo Trzeźwości — w środę po Mszy św. wieczornej.
• Lektorzy i kandydaci na lektorów — w środę o godz. 18.30.
• Ministrantów — w czwartek o godz. 17.00.

5. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Zostaną poruszone sprawy związane z bezpośrednim przygotowaniem i organizacją uroczystości; obecność obowiązkowa.

6. W naszej parafii rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Spotkania są w okresie Wielkiego Postu w każdą sobotę o godz. 19.00 — w dolnym kościele.

7. Bóg zapłać za składkę na inwestycje w ub. niedzielę, a dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Następna Niedziela Wielkiego Postu będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

8. Od przyszłej niedzieli Caritas Parafialna będzie rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne.

9. W  najbliższą środę rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Sroka, program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i w szkołach.

10. Serdecznie zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” — Wielki Post z Ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu Wielkopostnego poświęcona spowiedzi.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu: Śp. Adam Wójcik z ul. Wielopolskiej.
Śp. Kazimierz Niemiec z ul. Robotniczej.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


Ramowy program rekolekcji szkolnych 2018

Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy

Środa 21.02.2018

 • 8:30 – 10:00 Nauka dla klas 1-6 Szkoły Podstawowej .
  • Dzieci przychodzą na godz. 8:00 do Szkoły, sprawdzana jest obecność, klasa przechodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
  • O godz. 10:00 nauczyciel przyprowadza dzieci do Szkoły. Kolejne zajęcia odbywają się wg. planu lekcji.
 • 10:00 – 11:30 Nauka dla młodzieży ZSZ nr 1.
 • 12:00 – 13:30 Nauka dla klas 7 SP i 2-3 Gimnazjum.
  • Zajęcia odbywają się wg. planu lekcji od godziny 8:00.
  • Na godzinę 12:00 klasa przychodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.

Czwartek 22.02.2018

 • 8:30 – 10:00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla klas 1-6 Szkoły Podst.
  • O godz. 8:00 dzieci przychodzą do Szkoły, sprawdzana jest obecność, klasa przechodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
  • Klasy 4-6 Spowiedź w górnym Kościele, a następnie dziękczynienie w dolnym Kościele do godziny 10:00.
  • Klasy 1-3 Koncert ewangelizacyjny i uwielbienie w dolnym Kościele.
  • O godz. 10:00 nauczyciel przyprowadza dzieci do Szkoły. Kolejne zajęcia odbywają się wg. planu lekcji.
 • 10:00 – 11:30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla młodzieży ZSZ nr 1
 • 12:00 – 13:30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla klas 7 SP i 2-3 Gimnazjum.
  • Zajęcia odbywają się wg. planu lekcji od godziny 8:00.
  • Na godzinę 12:00 klasa przychodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.

Piątek 23.02.2018

 • 8:30 – 10:00 Msza św. z konferencją dla klas 1-6 Szkoły Podstawowej.
  • Dzieci przychodzą na godz. 8:00 do Szkoły, sprawdzana jest obecność, klasa przechodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
  • O godz. 10:00 nauczyciel przyprowadza dzieci do Szkoły. Kolejne zajęcia odbywają się wg. planu lekcji.
 • 10:00 – 11:30 Msza św. z konferencją dla młodzieży ZSZ nr 1.
 • 12:00 – 13:30 Msza św. z konferencją dla klas 7 SP i 2-3 Gimnazjum.
  • Zajęcia odbywają się wg. planu lekcji od godziny 8:00.
  • Na godzinę 12:00 klasa przychodzi do Kościoła pod opieką nauczyciela.
 • 19:00 Droga Krzyżowa. /Kandydaci do bierzmowania z klas III/

KOMUNIKAT NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

„AD GENTES” 25 II 2018 R.

DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI

„UCZNIOWIE-MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO”

Umiłowani w Chrystusie Panu Kapłani,

Siostry i Bracia!

W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie-misjonarze w mocy Ducha Świętego”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że głównym sprawcą misji jest Duch Święty. Misjonarze i ci, którzy jednoczą się z nimi w dziele misyjnym, są Jego współpracownikami.

Duch Święty działa również w tych, którzy nie wyjeżdżając na placówki misyjne, stają u boku misjonarzy z darem modlitwy, cierpienia ofiarowanego w ich intencjach oraz wsparciem materialnym. To On pobudza ochrzczonych i bierzmowanych do wypełnienia powołania misyjnego, płynącego z tych sakramentów.

Ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu będą przeznaczone na pomoc misjom. Zatem hojnie wesprzyjmy swymi ofiarami 2032 misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii. W ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.

Pragnę w imieniu Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, wszystkich misjonarzy i misjonarek oraz własnym podziękować duszpasterzom i wiernym świeckim za zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła. Składam serdeczne „Bóg zapłać” chorym i starszym, którzy cierpienia i niedostatki, trudy i przykrości życiowe ofiarowują w intencji misjonarzy. Jednocześnie proszę, abyście posłuszni natchnieniom Ducha Świętego, nie ustawali w trosce o misje.

Z serca wszystkim błogosławię: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

+ Bp Jerzy Mazur SVD Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji


6 Niedziela Zwykła

11 luty 2018 roku

1. Dzisiaj w Światowy Dzień Chorego bardzo serdecznie zapraszamy starszych i chorych oraz niepełnosprawnych na Mszę św. w dolnym kościele o godz. 15.00 — z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Także dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie będziemy przepraszać za grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Podany w ub. niedzielę plan adoracji jest zamieszczony w gablocie parafialnej przy kościele dolnym i górnym.

3. W środę 14 lutego przypada Popielec. W tym dniu Msze św. wraz z posypaniem głowy popiołem będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i po południu o godz. 16.30 i 18.00. Tylko pierwsza Msza św. rano godz. 6.30 będzie sprawowana w kościele dolnym, pozostałe w kościele górnym. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 14 roku życia i abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka w Środę Popielcową jest przeznaczona na cele charytatywne.

4. W okresie Wielkiego Postu, w naszym kościele będzie odprawiana Droga Krzyżowa w każdy piątek: — dla dorosłych o godz. 8.00 i 17.30. — dla dzieci o 16.30. — dla młodzieży o godz. 19.00.
Ponadto codziennie w dolnym kościele, w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00, odmawiana jest „Koronka do Bożego Miłosierdzia”, a następnie rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
Natomiast na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Uczestnictwo w „Gorzkich Żalach” tylko w górnym kościele.

5. Animatorów programu „Młodzi na progu” zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19.00. Natomiast młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania z klas siódmych Szkoły Podstawowej i klas drugich Gimnazjum — zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w czwartek — na Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zainteresowanych przygotowaniem się do zawarcia sakramentu Małżeństwa zapraszamy w sobotę 17 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. Bezpośrednio po Mszy św. będzie pierwsze spotkanie.

7. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy zaprasza na rekolekcje w dniach: 23-25 lutego br. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.

8. W następną niedzielę będzie składka na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

9. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Romualda Strzałka z ul. Gawrzyłowskiej Śp. Wiktoria Kycia z ul. Budzisz Śp. Edward Orłowski z ul. Sienkiewicza
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 


5 Niedziela Zwykła

05 luty 2018 roku

1. Jutro w liturgiczne wspomnienie św. Agaty będzie poświęcenie chleba, wody i soli po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. W następną niedzielę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu osoby starsze i chore oraz niepełnosprawne na Mszę św. o godz. 15.00. To jedyna Msza św., podczas której można udzielić sakramentu namaszczenia chorych.
Prosimy o pomoc w podwiezieniu do kościoła tych Osób, które są jeszcze w stanie przybyć do świątyni. Po Mszy św. wszyscy Chorzy zostaną obdarowani poświęconymi bułeczkami Bożego Miłosierdzia.

3. Także w następną niedzielę rozpocznie się nabożeństwo 40-godzinne, Przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie będziemy przepraszać za grzechy i prosić o dobre przeżycie Wielkiego Postu.
Plan adoracji będzie następujący:

W niedzielę:
13.00 Msza św., a po niej adoracja dla dzieci.
14.00 Mieszkańcy z ul. Budzisz, Rondo, Tysiąclecia, Mickiewicza.
15.00 Msza św. dla starszych, chorych i niepełnosprawnych z udzieleniem
sakramentu Namaszczenia Chorych.
17.00 Mieszkańcy z ul. Robotniczej, Poddęby, Żołędziowej oraz bloków przy ul.
Robotniczej: 1, la, 1 b, 1c, a także z ul. Wyrobka, Bojanowskiego i bloków przy ul. Robotniczej: 2, 4, 6, 8, 10.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

Poniedziałek:
15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Żywego Różańca, III Zakon oraz Mieszkańcy
ul. Wielopolskiej. Modlitwę prowadzi Apostolstwo Miłosierdzia Bożego „Faustinum”.
16.00 Mieszkańcy bloków przy ul. Sienkiewicza, Pana Tadeusza, Akcja
Katolicka, Grupa „Effatha”, a modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
17.00 Młodzież, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, lektorzy i ministranci oraz  kandydaci do sakramentu Bierzmowania.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

Wtorek:
15.00 Godzina Miłosierdzia: Róże Misyjne i Mieszkańcy z ul. W. Macha,
Tetmajera, Gawrzyłowskiej, Szkotniej oraz pozostałych ulic.
16.00 Wspólnota Kościoła Domowego, Rodziny Rodzin, Katolickie
Stowarzyszenie Rodzin, Modlitewna Grupa Trzeźwości, Mieszkańcy z ul. Rzeszowskiej i Kochanowskiego.
17.00 Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego.
17.30 Apostolstwo Trzeźwości.
18.00 Msza św.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza członków na spotkanie w piątek 9 lutego po Mszy św. wieczornej.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele charytatywne.
Na stronie internetowej diecezji jest podany sposób przekazania podatku na cele realizowane przez Caritas.

6. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym.
W tygodniku „Gość Niedzielny” koniecznie przeczytajmy: „Człowiek nie jest byle kim” oraz inne bardzo cenne artykuły.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych w minionym tygodniu:
Śp. Janina Marek z ul. Legionów Polskich
Śp. Kazimierz Henowski z ul. Budzisz
Śp. Leszek Jagiełło z ul. Gawrzyłowskiej
Śp. Dawid Mytych z ul. Rondo
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…


4 Niedziela Zwykła

28 stycznia 2018 roku

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na sprzątanie i dekorację kościoła, za wcześniejsze indywidualne ofiary na ten cel. Można złożyć ofiarę na ten cel w dogodnym dla siebie terminie.
 2. W ub. czwartek zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej Parafii. W intencji wszystkich Parafian odwiedzanych w czasie kolędy kapłani ofiarowali Mszę św. wieczorną w czwartek — w ostatnim dniu kolędy. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za bardzo życzliwą atmosferę w czasie wizyty duszpasterskiej, za wszystkie sugestie dotyczące życia parafialnego.
 3. Jutro — w poniedziałek o godz. 18.00 — w górnym kościele Msza św. z modlitwami o uzdrowienie, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie będzie wyjątkowo adoracji od 17:00 tylko po Mszy św. wobec Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie będziemy się modlić w intencjach uzdrowienia.
 4. W piątek 2 lutego — w Święto Ofiarowania Pańskiego — będą sprawowane Msze św. w godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św.
  Prosimy, aby w każdej rodzinie była poświęcona gromnica.
  Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania szczególnie do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, które pełnią wielorakie posługi w naszym mieście i w naszej parafii od początku jej istnienia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 5. Także w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź z okazji pierwszego piątku: w czwartek od godz. 16.30 — dla dzieci oraz w piątek od godz. 15.30 — dla dorosłych.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych udadzą się księża w pierwszą sobotę od godz. 8.00, przy czym ci kapłani, którzy w pierwszą sobotę będą jeszcze na feriach (ks. Adam w piątek od 15:00, ks. Józef, ks. Grzegorz w poniedziałek 05.02.2018 od godziny 8:00) — umówili się na inny dzień z tymi chorymi, których odwiedzają.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, która przypadnie 3 lutego zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny — rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo gardła z okazji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja. Zechciejmy skorzystać w tego skutecznego sakramentale.
  Wieczorem o godz. 18.00 przeżyjemy nabożeństwo pierwszo-sobotnie z Obrazem Matki Bożej z Przydonicy. Kazanie wygłosi Ks. Janusz Szczypka —proboszcz i kustosz sanktuarium. Po Mszy św., jak zwykle, będziemy wypełniać warunki nabożeństwa pierwszo-sobotniego.
  Kwiaty dla Matki Bożej można przynosić w piątek, w godz. 8.00-12.00 do górnego kościoła.
 8. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się ferie zimowe. Powierzamy ich w serdecznej modlitwie, życząc Bożej opieki i błogosławieństwa oraz zachęcamy do gorliwego praktykowania codziennej modlitwy i radosnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 9. Przypominamy, że od nowego roku nowenny środowe i piątkowe rozpoczynają się o godzinie 17:30. Bezpośrednio po nowennie Msza św.
 10. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym Sklepiku parafialnym. Zachęcamy do zastanowienia się nad myślą Bpa Grzegorza Rysia ze str. 8 „Gościa Niedzielnego”.