Ogłoszenia

2 Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 roku

 

Informacje duszpasterskie

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w RORATACH, które odprawiane są codziennie rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00.

2. W liturgii Kościoła, w tym tygodniu przypada:
– w środę: św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
– w czwartek: św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
Solenizantom oraz małżonkom przeżywającym rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia.

3. Od soboty — po Mszy św. wieczornej — będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus i modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie:
– Towarzystwo Przyjaciół WSD — jutro po Mszy św. wieczornej.
– Grupa Odnowy w Duchu Świętym Effata — także jutro po Mszy św. wieczornej.
– Bierzmowani — w czwartek: kl. III Gimnazjum o godz. 16.00 w sali kinowej; kl. VII i II Gimnazjum na Mszy św. o godz. 18.00.

5. W dzisiejszą niedzielę umieszczony jest przy ołtarzu obraz bł. Edmunda Bojanowskiego. Był On niezwykle utalentowanym pedagogiem i gorącym patriotą, zatroskanym o dobro naszej Ojczyzny zniewolonej wówczas przez trzech zaborców, Stał się twórcą Ochronek dla dzieci, a przy tym założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Jako świecki człowiek, jest szczególnym Patronem laikatu, ukazującym wielką rolę ludzi świeckich w życiu Ojczyzny i Kościoła. Relikwie tego Błogosławionego będą dzisiaj (zostały dzisiaj) uroczyście wniesione na Mszy św. o godz. 11.00 do naszej świątyni parafialnej.

6. Msza św. w int. Ofiar stanu wojennego będzie dzisiaj o godz. 18.00.

7. W Kuchni Caritas, funkcjonującej w naszym budynku parafialnym, można składać produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, w godz.: 9.00-14.00, a podczas nabożeństw do kosza w dolnym kościele.

8. Parafialny Oddział Caritas wspiera akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”; kto złoży na ten cel ofiarę 5 zł, otrzyma świecę wigilijną.

9. Jak co roku, w dniach 26 — 30 grudnia odwiedzać będą nasze domy mali kolędnicy misyjni, legitymujący się opieczętowanym zaświadczeniem z parafii. Serdecznie prosimy, aby zgłosiły się chętne osoby na opiekunów dla tych małych kolędników i żeby zapisali się po Mszy św. w zakrystii.

10. Nadleśnictwo Dębica informuje, że choinki są do nabycia na placu przez Nadleśnictwem od dnia 12 grudnia br.

11. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Natomiast ofiary do puszek są na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. W Sklepiku parafialnym są do nabycia czasopisma katolickie i opłatki wigilijne, a także pamiątki związane z chrześcijańskim przeżywaniem Świąt. Są także do nabycia kalendarze misyjne.

13. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu Śp. Krzysztofa Michno z ul. Sienkiewicza.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..