Ogłoszenia

19 Niedziela Zwykła.

13.08.2017r.

Informacje duszpasterskie

1. Z wielką radością witamy w naszej Wspólnocie parafialnej nowego Proboszcza — Księdza Prałata Antoniego Bielaka, dotychczasowego ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Powierzamy Księdza Proboszcza opiece Jezusa Miłosiernego i życzymy wielu łask Bożych w posłudze dla dobra naszej Parafii.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła przypada:
– jutro: św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.
– we wtorek: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i wieńców żniwnych.
– w czwartek: św. Jacka, kapłana.
Solenizantom oraz małżonkom – jubilatom składamy serdeczne życzenia.

3. W czwartek 17 sierpnia wyrusza 35. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Te dziewięciodniowe „rekolekcje w drodze” rozpoczną się Mszą św. o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa pielgrzymkowe będą transmitowane przez RDN Małopolska. Zachęcamy również do duchowego udziału w Pielgrzymce.

4. Przypominamy, że podczas trwania pielgrzymki będą odprawiane Apele Maryjne, codziennie w innym kościele naszego Miasta.
Do naszej świątyni parafialnej zapraszamy na Apel Maryjny w sobotę 19 sierpnia o godz. 20.00, a następnie w przyszły wtorek 22 sierpnia, również o godz. 20.00.

5. Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę 16 sierpnia na czuwanie modlitewne dla uczczenia setnej rocznicy objawień Fatimskich i setnej rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej. Czuwanie trwać będzie od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

6. Siostry Służebniczki Dębickie zapraszają na uroczystości ślubów zakonnych, które odbędą się w Dębicy — w kościele klasztornym przy ul. Krakowskiej. W poniedziałek 21 sierpnia pierwsze śluby sióstr o godz. 11.00, a we wtorek śluby wieczyste, także o godz. 11.00. Zachęcamy również do wytrwałej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

7. Organizowana jest pielgrzymko-wycieczka na Białoruś w dniach 12-16 września br. Szczegółowe informacje i kontakt tel. są podane w gablocie parafialnej, a zapisy w kancelarii.

8. Organizatorzy serdecznie dziękują za życzliwą odpowiedź na podjętą akcję zbiórki makulatury dla realizacji palących potrzeb na misjach w Afryce. Podczas powtórnej zbiórki, która trwała do końca lipca br. — zebrano 4 tony 440 kg. Ogólny stan z obydwóch zbiórek wyniósł 9 ton 20 kg. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ten dar dla Misji.

9. Zachęcamy do nabywania w naszym Sklepiku parafialnym czasopism katolickich, pogłębiających wiarę i duchową więź z całym Kościołem.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego w ub. tygodniu Śp. Bronisława Kędzior. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,…