Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu

Parafia Miłosierdzia Bożego rozpoczęła wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu

Poprzedziła ją uroczysta Msza św. Przewodniczył jej bp Leszek Leszkiewicz.

Ponad 300 osób z parafii zdecydowało się na całodobowy dyżur. To ludzie w różnym wieku, którzy podkreślają, jak ważne jest spotkanie sam na sam z Bogiem.

– Tato zobowiązał się na piątek, na północ. Kiedy on nie będzie mógł, ja będę go zastępować. Myślę, że będzie to czas na głębszą modlitwę, w ciszy, spokoju, a nie w tłumie – zauważa Wioletta. – Zapisałam się z mężem na sobotę, na godz. 9.00. Rozpoczynamy dzień z Panem Jezusem. A mamy za co dziękować, m.in. za uratowanie szwagra i córki z wypadku – mówi małżeństwo. Z kolei Zofia z Jezusem w Najświętszym Sakramentem będzie się spotykać co niedzielę miedzy 4 a 5 rano. –Będę dziękować za piękny świat, który dał nam Bóg – zapewnia kobieta.

Ks. Antoni Bielak, proboszcz dębickiej parafii, zaprasza do adorowania Najświętszego Sakramentu wszystkich mieszkańców Dębicy.
– Kto tylko będzie odczuwał taką potrzebę serca, aby pokłonić się Panu Jezusowi, to On w dzień i w nocy będzie oczekiwał. Jestem pewny, że nie tylko te dwie osoby dyżurujące, ale zdecydowanie więcej osób, będzie Mu towarzyszyć – mówi kapłan.

Specjalny ołtarz z wystawionym Najświętszym Sakramentem został utworzony w dolnym kościele. Można tam przyjść i pomodlić się przez całą dobę.

rdn.pl

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy zainaugurowano całodobową wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu.

Parafianie przeżyli najpierw rekolekcje fatimskie, które przygotowywały ich do rozpoczęcia adoracji. Zanim ją zainaugurowano bp Leszek Leszkiewicz przewodniczył Mszy św., którą celebrował w intencji całej parafii, a zwłaszcza tych, którzy zobowiązali się do czuwania przed Najświętszym Sakramentem.

– Pan Jezus nie jest urzędnikiem, który przyjmuje „od – do”, ale jest dla nas zawsze, aż do skończenia świata. Odpowiedzią człowieka wierzącego na tę Obecność może być tylko miłość, uwielbienie i dziękczynienie. Ale nie bójcie się mówić Jezusowi także o tym, co was boli. Pozwólcie Mu tylko działać w waszych sercach tak, jak On chce. Nie planujcie Bogu, co ma zrobić w waszym życiu. On wie, jak je poprowadzić do szczęścia – mówił w homilii bp Leszkiewicz.

Po Mszy św. biskup przeniósł Najświętszy Sakrament do specjalnie przygotowanego ołtarza adoracji w dolnym kościele, gdzie odtąd będzie trwało całodobowe uwielbienie Jezusa. Ołtarz wykonał parafianin, pan Władysław. Na ścianie umieszczono krzyż – monstrancję. Podświetlone promienie wychodzące z krzyża przywołują wizję Pana Jezusa, którą miała św. s. Faustyna.

 Monstrancja wieczystej adoracji
KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ
Wprowadzenie wieczystej całodobowej adoracji było marzeniem miejscowego proboszcza.

– Ja z taką myślą, marzeniem, nosiłem się już podczas pracy duszpasterskiej w Seminarium, gdzie byłem ojcem duchownym – mówi ks. prał. Antoni Bielak, proboszcz w parafii Miłosierdzia Bożego.

Idea, by wprowadzić w parafii wieczystą całodobową adorację trafiła na podatny grunt, ponieważ ludzie byli przyzwyczajeni do modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.

– Wprowadziliśmy godzinną adorację przed wieczorną Mszą św., mamy także Godzinę Świętą o 23.00 w I czwartki miesiąca, na którą również przychodzą chętnie parafianie. Teraz stanęło przed nimi poważniejsze zadanie, ale na listę adorujących zapisało się tyle osób, że wyznaczona grupa będzie miała swój czas raz w tygodniu. Chcielibyśmy, żeby adorujących było więcej, żeby ten „dyżur” wypadł raz w miesiącu – dodaje proboszcz.

Adoratorami są mieszkańcy nie tylko Dębicy, ale i okolic. Cały czas można się też zapisywać na konkretny dzień i godzinę.

– Z adoracją wiążę wielkie nadzieje, które mają swoje poparcie w postaci duchowych owoców, już widocznych tam, gdzie taka forma uwielbienia Pana Jezusa trwa. W Polsce jest, według mojej wiedzy, około 20 parafii, w której trwa całodobowa adoracja. Wiem o jednej z parafii, że pogłębiło się w niej życie religijne, wzrosła liczba powołań. Wierzę, że tak będzie i u nas – mówi ks. Bielak.

W ciągu dnia każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament w kaplicy adoracji w dolnym kościele. W porze nocnej będą się modlić osoby, które zobowiązały się do czuwania.

/Gość niedzielny/ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *