Uroczystości ku czci św. Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy jak co roku przygotowała modlitewne spotkanie poświęcone swojemu patronowi św. Janowi Pawłowi II. Była to część artystyczna, różaniec i Msza św. Zebranym towarzyszyły słowa papieża: Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.

 Chcemy, aby dzieci ze Szkoły Podstawowej, które nie miały okazji poznać Jana Pawła II, zaznajomiły się z jego nauczaniem – powiedział ks. Bronisław Zieliński z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. – To będzie lekcja historii dla tych małych dzieci, ale także lekcja mobilizacji aby nauczanie Jana Pawła II nie pozostało tylko w książkach, ale żyło w nas. Chcemy, aby św. Jana Paweł II żył w naszej pamięci, życiu a przede wszystkim postępowaniu – podkreśla ks. Zieliński.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się w niedzielę, 22 października o 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Święto Patrona to dzień szczególny dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy  – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do dzieci, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem – nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

Tegorocznie obchody Dnia Patrona rozpoczął montaż słowno – muzyczny pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”, przygotowany przez uczniów, absolwentów i sympatyków szkoły, pod kierunkiem pani Renaty Kloc i pana Kamila Piękosia.
Podczas części artystycznej uczniowie pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Patrona Szkoły, wprowadzając zebranych w chwilę zadumy nad słowami Ojca Świętego.

Uroczystość dopełnił Różaniec Papieski oraz Msza Święta, której przewodniczył proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego – ks. Antoni Bielak. We wspólnej modlitwie oprócz rodziców, nauczycieli oraz uczniów, wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: burmistrz miasta Dębica – pan Mariusz Szewczyk wraz z małżonką oraz zastępca burmistrza miasta Dębica – pan Wojciech Iwasieczko,

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – święty Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie
i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *